5 טיפים לגבי גיבוי בענן

גיבוי למידע המאוחסן במערכות המחשוב חשוב מאין כמוהו מאחר ותמיד קיים החשש לאובדן חומר חשוב בגלל אסונות שונים. הדבר חשוב שבעתיים לגוף עסקי או אחר התלוי בו לפעילות האינטנסיבית השוטפת. בגופים ואצל אנשים פרטיים רבים התכנים הינם מרובים ולכן הם משתמשים בגיבוי בענן. השירות מוגש על ידי חברות המתמחות בכך. להלן מספר טיפים חשובים אותם צריכים לשקול בעת קבלת ההחלטה.

  1. כמות הנתונים לאחסון – ההיצע הקיים מגיע בחבילות שירות של הגוף נותן השירות. ההחלטה חייבת להתבסס על כמות החומר שרוצים לאחסן ולהתחשב גם בתקציב. ניתן לבקש חבילות מותאמות אישית.
  2. תקציב – גורם המשפיע רבות על חבילת השירות. יחד עם זאת, צריך לזכור כי תמיד ניתן להקטין או להרחיב את החבילה בהתאם לצרכים. 
  3. בחירת חברה על פי מיקום שרתיה – רצוי לבחור חברה ששרתיה מצויים בקרבה למיקום הגיאוגרפי של החברה מקבלת השירות. כך ניתן לקבל את הביצועים הטובים ביותר. 
  4. רמת האבטחה של השירות – נתון חשוב מאוד בעידן בו קיימת אפשרות להאקרים ולגופים אחרים לחדור למערכת המחשוב כדי לדלות ממנה פרטים, לגרום לנזקים, לתבוע כופר ולבצע עבירות פליליות אחרות.
  5. שירות מקצועי ואיכותי – חברה המספקת שירותי גיבוי חייבת להיערך לנסיבות בהם קורות תקלות. כדאי לזכור, כי המערכת שלה יודעת לתפקד אוטומאטית לעלות על בעיות ולפתור אותן, אבל עם זאת, קיימות סיטואציות בהן נדרשת מעורבות של מומחים היודעים לפתור מורכבות יותר.

בחירה מושכלת

באופן כללי,  כדאי לבחור חברה על פי המלצות הניתנות מגורמים שקבלו  ממנה שירות לשביעות רצונם. מומלץ להיכנס לאתר שלה ולצפות במידע המצוי בו, להתקשר עם מומחיה ולקבל תמונת מצב מלאה, לאחר מכן, להחליט על פי כל הנתונים הללו.

עוד על גיבוים. אוטומציה לשרתים.

.