איך שעון הקיץ משפיע על אתרים שומרי שבת?

שעון קיץ

אפקט הפרפר אומר, שאם פרפר מתעופף לו במקום אחד, זה יוצר גלים במקום אחר. זה נכון לגבי תופעות רבות ושונות עם השפעות רחבות על חיינו ועל העולם. ובכן, זה נכון גם לגבי שעון קיץ ואתרי אינטרנט שומרי שבת.

למה ששעון קיץ ישפיע על אתרי אינטרנט?

כפי שאנחנו יודעים, מדי קיץ ומדי חורף השעון משתנה. בחורף מזיזים שעה אחת אחורה, בקיץ מזיזים אותו קדימה. זה משנה מן את זמן כניסת השבת, אשר נקבע על פי רדת החשיכה. בחורף השבת מתחילה מוקדם יותר מאשר בקיץ. מאחר ולאחרונה, זמני כניסת השבת התעדכנו בעקבות המעבר לשעון קיץ, וזה כאמור משפיע גם על האינטרנט, בכל הקשור לאתרים שומרי שבת.

אתר שומר שבת פועל אחרת מאתרים אחרים. בין אם זה בגלל שהוא מפסיק לעבוד עם כניסת השבת עד צאת השבת, בין אם זה בגלל שאי אפשר לבצע בו מסחר בזמן זה, או ברגע שנכנסת השבת עולים פופ אפים שונים שמלמדים את הגולש שזה אתר שומר שבת ולכן המידע בו לא מתעדכן. מן הסתם, האנשים שאחראים על האתר ועל הזנת התוכן בו, אינם עובדים במהלך השבת.

השינוי בזמנים, המעבר לשעון קיץ משפיע גם על היכולת של האתר. שכן, אם בחורף הוא פועל עד שעה מסוימת, אז יש צורך לבצע התאמות בעקבות השינוי, בין אם זה אומר התאמות טכניות ובין אם זה אומר התאמות אחרות. כאמור, דוגמא, עצירה של פרסום ידיעות חדשותיות או כל דבר אחר, עד צאת השבת.

כיצד זה משפיע על האתר בגוגל?

צריך לומר, כל דבר שקשור להפסקת העבודה של האתר בשבת משפיעה עליו כך או אחרת. על כן, זה לא משנה אם מדובר בשעון חורף או שעון קיץ, בסופו של דבר, עצם העובדה שהאתר הפסיק לעבוד החל מכניסת השבת, דורשת לבצע בו התאמות מסוימות על מנת שגוגל ידע איך לקדם אותו בהתאם.

מה שכן, עצם זה שהשבת נכנסת מאוחר יותר, נותנת עוד זמן להתארגן ועוד זמן לגולשים לגלוש באתר בצורה רגילה.

מורה לשחמט

הקדמה: שחמט, כמו כל משחק לוח אסטרטגי אחר, דורש מהשחקנים להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית והגיונית. ישנם ספרים רבים הקשורים לשחמט המלמדים אותך כיצד לשחק

קרא עוד »

רכישת אופיס כמה זה עולה?

תוכנת אופיס מותאמת מאוד לסוגי עסקים והינה, למעשה, הנפוצה ביותר בעולם. היא מוצלחת מאוד ומספקת מענה לכל המחלקות הקיימות בעסק ביניהן: חשבונאות, כוח אדם, מכירות,

קרא עוד »