איך למצוא עבודה בזמן משבר הקורונה?

חברות השמה

עוד רבות ידובר על משבר הקורונה בישראל, ועל האופן שבו פגע במשק והגדיל את אחוזי האבטלה. כבר מספר שבועות שיש מעל למיליון מובטלים בישראל, בין אם מדובר בעובדים שפוטרו לאלתר ובין אם בעובדים שיצאו לחופשה ללא תשלום. כך או כך, יש לא מעט דורשי עבודה בארץ. כיצד תוכלו למצוא עבודה בזמן משבר קורונה? הנה כמה טיפים.

היעזרו בחברות השמה

בארץ קיימות לא מעט חברות השמה וחברות כוח אדם שעשויות לסייע לכם למצוא עבודה בתחום שמעניין אתכם. כמו כן, ישנן חברות ייעודיות שמתמחות בתחומים כמו הייטק ודיגיטל. אם אתם מגיעים מעולם ההייטק, ומבקשים למצוא עבודה בתחום, היעזרו בחברות השמה כדוגמת דיאלוג, המתמחה בתחום.

הצטרפו לקבוצות פייסבוק ייעודיות

הרשת החברתית "פייסבוק" היא ללא ספק הרשת הפופולארית ביותר בקרב רבים. מלבד האפשרויות הרבות שהיא מציעה, ניתן למצוא בה לא מעט קבוצות פעילות שעוסקות שחיפוש עבודה, ובין היתר גם קבוצות שבהן מתפרסמות משרות במגוון רחב של תחומים. כמו כן, בחודשיים האחרונים הוקמו קבוצות חדשות כשמטרתן לסייע למפוטרים למצוא עבודה במהלך משבר הקורונה. מוטב להצטרף לקבוצות הללו, ומי יודע – אולי שם תמצאו את המשרה הבאה שלכם.

בא לעזרת חבר

כדאי ואפילו רצוי לשתף חברים, מכרים וקולגות בכך שאתם מחפשים עבודה, ולו בשביל הסיכוי הקטן שהם מכירים מעסיק שמחפש עובדים או שאפילו הם בעצמם מחפשים עובדים חדשים. לעיתים, חיפוש עבודה מפה לאוזן עשוי להיות האידיאלי ביותר – אל תפסלו זאת.

סדרו את קורות החיים שלכם

מסמך קורות החיים הוא כרטיס הביקור שלכם במהלך חיפשו העבודה, משום שהוא זה שיקבע אם יזמנו אתכם לראיון או לא. כדאי לעדכן את המסמך בהתאם למשרה המבוקשת, לכלול את כל הפרטים החשובים ואף לעצב אותו באופן שימשוך את העין. יש לא מעט בעלי מקצוע שיוכלו לסייע לכם בכך, ואם אתם מבקשים להסתייע בחברת השמה – נסו לברר אם זה חלק מהשירות.

חיפוש עבודה במהלך משבר הקורונה עלול להיות מעט מאתגר, אבל בימים האחרונים ניכר כי המשק עתיד לחזור לעצמו אט אט, וזו בהחלט בשורה משמחת עבור כולנו. בהצלחה!

מורה לשחמט

הקדמה: שחמט, כמו כל משחק לוח אסטרטגי אחר, דורש מהשחקנים להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית והגיונית. ישנם ספרים רבים הקשורים לשחמט המלמדים אותך כיצד לשחק

קרא עוד »

רכישת אופיס כמה זה עולה?

תוכנת אופיס מותאמת מאוד לסוגי עסקים והינה, למעשה, הנפוצה ביותר בעולם. היא מוצלחת מאוד ומספקת מענה לכל המחלקות הקיימות בעסק ביניהן: חשבונאות, כוח אדם, מכירות,

קרא עוד »