איך לשפר יחס המרה

איך לשפר יחס המרה

כאשר לקוח מבצע פעולה רצויה באתר, דף אינטרנט או אפילו בעת שרואה מודעה זוהי נחשבת המרה. יחס ההמרה נמדד לפי כמה אנשים ביקרו לדוגמא באתר אינטרנט וכמה מתוכם ביצעו את הפעולה הרצויה. לדוגמא, כאשר עשרה אנשים נכנסו לדף נחיתה ואחד השאיר מספר טלפון מדובר ב-10 אחוז המרה. שיפור יחס ההמרה היא פעולה מרכזית בעבודתם של אנשי שיווק על מנת להגיע למירב התוצאות האפשריות באמצעות האתר שלנו.

Split test

Splist test  המכונה גם A\B testing  הינה שיטה בה בונים שני דפי נחיתה לדוגמא ובכל פעם שנכנס גולש אחר מציגים לו את גרסה אחרת. כך בעת שהצטברו מספיק נתונים ניתן לראות לאיזה אחת מהגרסאות יש יחס המרה טוב יותר ואז להפנות את כל התנועה אליה (הנתונים יכולים להשתנות מסיבות שונות ביניהן שימוש חכם במדיה עשירה כמו שימוש בתמונות מיוחדות של בנק תמונות שלא כולם מורידים ממנו, מיקום של טפסים, הנעה לפעולה, מבנה תוכן וכיו"ב). אחרי שגילינו איזו גרסה טובה יותר מומלץ להכין עוד גרסה שהינה נגזרת של הגרסה המנצחת ולבדוק שוב ביניהן האם הצלחנו לשפר את יחס ההמרה שוב וחוזר חלילה.

שימוש בפופ אפים

פופ אפ הינו חלון קופץ בדפי אינטרנט או דפי נחיתה. אחד השימושים היעילים שניתן לעשות בפופ אפ נקרא פופ יציאה. כאשר אדם גולש ממחשב שולחני באתר שלכם, ניתן להגדיר שברגע שהוא יזיז את העכבר לעבר הכרטיסיות (סביר להניח על מנת לצאת מהאתר) יקפוץ פופ אפ. בפופ יציאה נהוג להציע הנחה מסוימת על מוצר או שירות אם ניתן או להעביר מסר מרכזי.

שפרו את מהירות האתר

מהירות טעינת האתר עוזרת בראש ובראשונה לשפר את יחס ההמרה מאנשים שכבר לחצו על לינק המפנה לאתר שלכם לכאלה שבאמת חיכו שהאתר ייטען. כמו כן אתר שהמעבר בין דפים בו הוא מהיר זה אתר שיותר כיף לגלוש שמעודד המרות בצורה יותר טובה.

שימוש בכלי ניתוח נתונים

ישנם כלים המאפשרים לנו להקליט את התנהגות הגולשים בעמודים שונים באתר שלנו. כלים אלו מאפשרים לכם לראות לדוגמא, עד כמה נמוך הגולשים גוללים בממוצע בדף ספציפי באתר שלכם. במידה ולדוגמא, אתם מגלים שרוב הגולשים גוללים רק 30% מהדף, אתם יכולים לשפר את האזור הזה בדף.

אולי יעניין אתכם גם : איך מקדמים אתרים בזירה תחרותית?

סרטי תדמית אנימציה

סרטי תדמית מונפשים הם צורה חדשה של אמנות דיגיטלית שנמצאת עדיין בשלבי פיתוח בלתי נגמרים. סרטים אלו נוצרים באמצעות אנימציה ממוחשבת במטרה לגרום להם להיראות

קרא עוד »