איך לצלוח כתיבת סמינריון בחינוך?

אם תשאלו מחנכים בישראל הם יגידו לכם כי חינוך זו שליחות, והם לא טועים. חינוך הוא כלי, אמצעי בעזרתו אנו מקנים ידע ומיומנויות לאחרים. מדובר על אחריות כבדה שתוכלו להשיג עם תואר בחינוך, אך לא לפני שתגישו עבודה סמינריונית.

במאמר זה ננסה לתת לכם כלים שיעזרו לכם לצלוח כתיבת סמינריון בחינוך!

5 שלבים לכתיבת סמינריון בחינוך

חינוך הוא תחום נרחב, מעניין ורלוונטי תמיד. יש בו אפשרויות כתיבה בלתי מוגבלות ומקורות מידע רבים בתצורות שונות כמו ספרים, מאמרים, מחקרים וכדומה.

שלב ראשון – שאלת מחקר

בחרו את התחום החינוכי שמעניין אתכם ונסחו את שאלת המחקר.

שלב שני – לוח זמנים

לפני שאתם צוללים לתוך הספרים, עצרו ובצעו את השלב החשוב מכולם – קביעת לוח זמנים. עבודה סמינריונית היא למעשה כתיבת עבודה אקדמית לכל דבר רק גדולה ומושקעת יותר. תדרשו לזמן קריאה רב, איתור מידע רלוונטי וניסוחו בעבודה.

ללא לוח זמנים, יהיה לכם קושי גדול לעמוד ביעד ועלולה להיות לזה השפעה קריטית על תוצאות העבודה.

שלב שלישי – איתור מידע

העזרו בכמה שיותר מקורות מידע. מאחר והרבה מאד מאמרים נערכים בחו"ל, מקור בלתי נדלה הוא מאמרים באנגלית. העדיפו לעשות עבודת תחקיר מקיפה כהכנה לעבודה ונפו מידע שאינו רלוונטי.

שלב רביעי – עריכת העבודה

התחילו בקריאת המידעים שאספתם וציינו הערות לפיתוח בטיוטת העבודה, כשתסיימו לגבש את השלד, התחילו לפתח את הנושאים. כדאי לדעת כי סטודנטים עם לקויות למידה המתקשים בעריכה וניסוח העבודה יכולים לקבל עזרה חיצונית.

שלב חמישי – מקצה שיפורים

את הביבליוגרפיה עדכנו תוך כדי תנועה על מנת שלא תגלו ששכחתם לציין חלק מהמקורות ועברו על העבודה פעם נוספת. בדרך שלבים פשוטה זו, אין לכם אלא לצלוח כתיבת סמינריון בחינוך.

מורה לשחמט

הקדמה: שחמט, כמו כל משחק לוח אסטרטגי אחר, דורש מהשחקנים להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית והגיונית. ישנם ספרים רבים הקשורים לשחמט המלמדים אותך כיצד לשחק

קרא עוד »

רכישת אופיס כמה זה עולה?

תוכנת אופיס מותאמת מאוד לסוגי עסקים והינה, למעשה, הנפוצה ביותר בעולם. היא מוצלחת מאוד ומספקת מענה לכל המחלקות הקיימות בעסק ביניהן: חשבונאות, כוח אדם, מכירות,

קרא עוד »