בנק תמונות בתשלום – שומרים על זכויות היוצרים של הצלמים

בנק תמונות בתשלום

בעידן הדיגיטלי של היום מהוות התמונות חלק חשוב ועיקרי ואף משמשות כדרך נפוצה לתקשורת. תמונות הן דבר שמושך את העין וגורמות לגולשים לבקר באתר שוב ושוב ולהישאר בו זמן רב. אז למה לא "לעשות גוגל" ולמצוא את התמונה הרצויה על מנת לשלבה באתר אינטרנט, בבלוג או בכל אושיית מדיה אחרת? התשובה היא פשוטה מאוד – זכויות יוצרים.

מאחורי כל תמונה עומד צלם וכל תמונה שהוא מצלם שייכת לו באופן חוקי ואין לאף אחד זכות להשתמש בה ללא רשותו. ולא רק זאת, אלא שכאשר אדם משתמש בתמונה מוגנת שלא כחוק רשאי הצלם לתבוע אותו בסכום של עד 100,000 שקלים.

> קראו אודות שימוש חוקי בתמונות לשם פרסום בגוגל אדוורדס

תירוצים לא עוזרים!

כאשר צלם מגיש תביעה על הפרת זכויות יוצרים, כמעט ואין דרך להתחמק ממנה ואף תירוץ לא יעזור. גם כאשר אין סמל הגנה על התמונה יש עליה זכות יוצרים והסמל אינו רלוונטי כלל לעצם העניין של הפרת הזכויות.

"מצאתי את התמונה בגוגל" – התירוץ הנפוץ ביותר. הרי הדרך הכי פשוטה וקלה למציאת תמונות מכל סוג שהן היא חיפוש בגוגל. אז חשוב לדעת כי עצם העובדה שהתמונה נמצאת ברשת ועולה במנוע החיפוש של גוגל, עדיין לא שוללת מיוצר התמונה את זכויות היוצרים עליה והוא רשאי לתבוע את מי שמשתמש בה ללא אישורו או ללא תשלום.

גם במידה ולא נגרם כל נזק לצלם עקב השימוש בתמונה או אפילו אם ניתן לו קרדיט עבור התמונה, הוא עדיין יכול לתבוע את האדם שהשתמש בה על הפרת זכויות יוצרים.

מאגרי תמונות בתשלום

עבור אנשים שצריכים תמונות באופן שוטף כגון גרפיקאים, בוני אתרים, עורכים וכדומה, קיימים מאגרי תמונות לרכישת תמונות בתשלום. הכוונה היא למאגר שיש צורך ברכישת תמונות טובות באמצעות מנוי חודשי או שנתי כאשר התשלום הוא קבוע לכל חודש או משתנה לפי הורדה. הכוונה לתשלום לפי הורדה היא שהתשלום בסוף החודש מחושב לפי מספר ההורדות שבוצעו.

כל אחד שיש לו מנוי למאגר, מקבל סיסמא שבאמצעותה הוא נכנס לאתר וכך הוא יכול להוריד תמונות מהמאגר ולהשתמש בהם לצרכיו מבלי לחשוש שיתבעו אותו על הפרת זכויות.

סרטי תדמית אנימציה

סרטי תדמית מונפשים הם צורה חדשה של אמנות דיגיטלית שנמצאת עדיין בשלבי פיתוח בלתי נגמרים. סרטים אלו נוצרים באמצעות אנימציה ממוחשבת במטרה לגרום להם להיראות

קרא עוד »