קידום אתרים ששומרים שבת – איך זה עובד

קידום אתרים ששומרים שבת

כמו שאנחנו יודעים, מרבית העסקים בישראל לא עובדים בשבת. חלק מאוד קטן ומצומצם כן עובדים, במיוחד בתחום המזון בכלל והמסעדנות בפרט, פלוס עסקים בתחומים אחרים של בילוי, תרבות ופנאי. יש כאלה שלא עובדים בשבת מסיבות סוציאליות ואחרים מסיבות דתיות. 

אך לא רק עסקים אינם עובדים בשבת, גם אתרי אינטרנט מסוימים אינם פעילים בשבת. על פניו, זה נשמע מוזר, הרי האינטרנט עובד כל הזמן, ככה הוא אמור להיות, אין הגבלות של החוק נניח, שהאינטרנט לא יפעל בשבת. אך ישנם עסקים שומרי שבת שאינם מוכרים שהגולשים ייכנסו לאתר ויבצעו בו פעולות שונות, אפילו אם מדובר בפעולות של קריאה נניח, ולא דווקא פעולות של רכישת מוצרים ושירותים, קרי פעולות מסחריות.

> הכירו חברת בניית אתרי אינטרנט שומרי שבת ועל הדרך צפו בסרטון חשוב לעסקים רגע לפני בניית אתר <

בפני אותם אתרים עומדת דילמה לא קטנה. מנוע החיפוש גוגל איננו מתחשב בהכרח בכך שאתר איננו פעיל בשבת מסיבות דתיות, להיפך, הוא רוצה שהאתרים יפעלו כל הזמן בשביל לספק לגולשים אפשרות להשתמש בהם בצורה סדירה. אם אתר איננו עובד בשבת, זה יכול לפגוע באופן משמעותי בקידום שלו, כלומר ביכולת שלו להתקדם במנוע החיפוש, מה שעלול לגרום נזק פרסומי, שיווקי. כאמור, כאן יש דילמה שהיא אתגר בסופו של דבר. אך לייצר אתר שלא יחטא ולא יפגע באמונה של בעלי האתר ואולי אפילו של קהל היעד שלהם, ומנגד, לא לפגוע בכללי הקידום של גוגל, אשר לא פעם נוגדים את אותה אמונה, מבחינה מעשית.

נתחיל במה אסור לעשות. אסור להשבית את האתר לגמר, ואסור לחסום משתמשים באופן מלא. מצב בו מורידים את האתר נניח ומחזירים אותו לרשת במוצאי שבת הוא מאוד בעייתי, יכול לגרום נזק במדד האמינות והזמינות שלו. כמו כן, חסימת משתמשים איננה פתרון, מאחר וזה פוגע בחוווית המשתמש של הגולש כמו בניית קישורית פנימית באתר שלא קשורה לכלום, ועל כן גם עלול לפגוע בסיכוי שהוא יחזור וישתמש באתר בעתיד. 

מה הפתרונות עבור אתרים שומרי שבת?

ניתן למצוא כמה וכמה פתרונות, מהקל לכבד:

הפתרון הקל, הוא לאפשר לגולשים לקרוא מאמרים וטורים, אך להימנע משני דברים, ראשית, לא לעדכן אותו בחומר חדש, שנית, לא לאפשר מסחר בשבת. כלומר, אם הלקוח רוצה לקנות מוצר, לציין בפניו שחנות המסחר תיפתח במוצאי שבת. 

צריך לומר עוד משהו, אם זה אתר שפונה גם לקהל מחוץ לישראל, אז מוטב אולי להשאיר אותו פעיל, בלי לעדכן אותו, שכן מועד כניסת השבת בישראל שונה מאשר במדינות אחרות, וזה עלול לייצר בעיה בכל מה שקשור לעבודה עם האתר בשישי-שבת. 

פתרון קצת יותר משמעותי, הוא להפעיל את האתר, אך לייצר מודעה שחוסמת אפשרות לקרוא אותו בשבת. אפשר אפילו להשתמש בשעון מיוחד שיורה מתי הוא חוזר לפעילות סדירה. ניתן גם להשתמש בקודים מסוימים שמלמדים על אי זמינות של האתר באופן זמני, למשל, קוד 503.

מורה לשחמט

הקדמה: שחמט, כמו כל משחק לוח אסטרטגי אחר, דורש מהשחקנים להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית והגיונית. ישנם ספרים רבים הקשורים לשחמט המלמדים אותך כיצד לשחק

קרא עוד »

רכישת אופיס כמה זה עולה?

תוכנת אופיס מותאמת מאוד לסוגי עסקים והינה, למעשה, הנפוצה ביותר בעולם. היא מוצלחת מאוד ומספקת מענה לכל המחלקות הקיימות בעסק ביניהן: חשבונאות, כוח אדם, מכירות,

קרא עוד »