העתיד כבר כאן: אינטליגנציה מלאכותית AI בשירות גוגל

מקדם אתרים

המאמר באדיבות SEOmonster

בינה מלאכותית מוכרת גם בשמה הלועזי – A.I-  Artificial Intelligence. מדובר בתהליך אשר בו מבקשים לגרום לכך כי המחשב יתנהג ויגיב בצורה המחקה את ההבנה וההתנהגות האנושית. בעבר היה זה רק עם משחק השחמט כאשר אנשים שרצו לשחק מול המחשב, ידעו כי המחשב מחקה את הבנתו של האדם, הוא מסיק מסקנות כמוהו ופועל בהתאם לכך. כלומר תכנון המהלכים של המחשב היו ממש 'אנושיות'. האתגר היה לנצח את המחשב.

היום הבינה המלאכותית כבר ממש לא ממוקדת רק שם. המחשבים של היום מתוכננים לפעול בצורה כזו שהם יחקו את האדם בהרבה מאוד תחומים ויגיעו להחלטות כמו גם להסקת מסקנות ממש כמו האדם.

מי מתנגד לפיתוח הבינה המלאכותית?

האמת היא שלפיתוח המואץ של הבינה המלאכותית ישנם מתנגדים. הרבה אנשים לא ממש רוצים שהדבר הזה יקרה בגלל סיבות שונות.

האם אפשר לסמוך על שיקול הדעת של המחשב? הדילמה הראשונה היא האם אנחנו בהחלט יכולים לסמוך על 'שיקול הדעת' של המחשב כאשר הוא זה שיחליט עבורנו החלטות הרות גורל. ברור כי המחשב אחרי הכול הוא – גולם. ועל גולם אי אפשר לסמוך באמת שהוא לא יעשה טעויות בגלל שהוא הולך 'ראש בקיר' ומבצע משימות באופן רובוטי.

אובדן משרות – רבים טוענים כי באופן כזה כאשר פעולות רבות מתבצעות באופן כזה על ידי מחשבים ונחסך בכוח אדם, הרי שבאופן כזה משרות רבות שהיו מאוישות עד כה נעשות מיותרות. מה שאומר שאנשים רבים ימצאו את עצמם מובטלים מעבודה.

האם באמת צריך לפחד מהבינה המלאכותית?

אז כאן שאלנו את המומחים והם ענו לנו כי אין למעשה כל סיבה לחשוש מהבינה המלאכותית המתפתחת היות והבינה המלאכותית אמנם תורמת רבות לאנושות אך בשום אופן לא נוכל לומר כי הבינה המלאכותית יכולה להחליף את האדם ולגרום לו לסמוך עליו בעיניים עצומות.

איך רוכש המחשב בינה מלאכותית?

בניגוד לתוכנות אחרות אשר אותם מגדירים בעזרת קודים ברורים הרי שאת הבינה המלאכותית מקנים למחשב באופן שונה. מדובר על תהליכי למידה שדורשים השקעה של אנשי מקצוע כמו מקדם אתרים מומחים ומנוסים בתחום.

סרטי תדמית אנימציה

סרטי תדמית מונפשים הם צורה חדשה של אמנות דיגיטלית שנמצאת עדיין בשלבי פיתוח בלתי נגמרים. סרטים אלו נוצרים באמצעות אנימציה ממוחשבת במטרה לגרום להם להיראות

קרא עוד »