מה היא תוכנת כופר ואיך מתמודדים איתה

מה היא תוכנת כופר

בעידן הנוכחי רוב האנשים מסתמכים על המחשב שלהם, על מנת לבצע מגוון רחב של פעולות שונות. אנו משתמשים במחשב כדי לקרוא חדשות, לגלוש באתרים שונים שמעניינים אותנו, לצפות בסרטים וסרטונים וכמובן גם לענות למיילים, לבדוק את חשבון הבנק ואף לבצע השקעות בבורסה. אך חשוב להבין כי למרות כל זאת, המחשב שלנו לא תמיד מהווה פלטפורמה בטוחה שניתן לעבוד עימה ללא כל חשש. בכל יום מופיעים וירוסים חדשים למחשב, אשר מופצים ברחבי הרשת ועלולים להדביק את המחשב שלכם. אחד מהווירוסים הקטלניים ביותר, הינו תוכנת כופר. מדובר על תוכנה זדונית המשתמשת בטכניקת הדבקה חדשנית, העושה שימוש לרוב בקבצי JS המופצים באמצעות הדואר האלקטרוני. רוב הגולשים אינם מודעים לבעיה, ולכן הם פותחים ברוב תמימותם את הקבצים ובכך מדביקים את המחשב שלהם.

לטיפים בנוגע לתוכנות כופרה ממשטרת ישראל לחץ כאן

כל מה שחייבים לדעת על תוכנת כופר ועל ההתמודדות עמה

כאמור, מדובר על תוכנה זדונית שמנצלת את תמימותם של הגולשים, על מנת להדביק את המחשב שלהם. לפעמים מדובר על קבצים הנשלחים באמצעות המייל ובפעמים אחרות מדובר על לינקים שמובילים את הגולש לאתר שמכיל קוד זדוני. ברגע שמתרחשת ההתקפה, כל המידע שמצוי על המחשב מוצפן ולמשתמש אין גישה אליו. מוצגת הודעה כי המידע יהיה נגיש בשנית רק לאחר תשלום הכופר באמצעות מטבע דיגיטלי מסוים. כדאי לדעת כי לא ניתן לשחזר את המידע המוצפן, ולכן מומלץ שלא לשלם לחוטפים. האופציה היחידה היא לנסות לשחזר את המידע מתוך גיבוי או לחילופין, לדאוג מראש שלא תדבקו בתוכנת כופר. 

על מנת למנוע הדבקה, יש צורך קודם כל להתקין אנטי וירוס שנוהג להתעדכן בתדירות גבוהה. כמו כן, חשוב להגדיר עדכון אוטומטי של מיקרוסופט ולבצע עדכוני תוכנה של התוכנות המותקנות אצלכם במחשב. חשוב להשתמש בחומת אש איכותית, שתוכל לספק שכבת הגנה נוספת למחשב שלכם. מומלץ להגדיר גיבוי יומי לכל המידע החיוני במחשב שלכם וכמובן לבדוק אחת לתקופה כי הגיבוי תקין. במידה ומדובר על עסק או חברה, כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית שמתמחה בתחום ומכירה את הרמה של חשיבות אנטי וירוס לעסק, על מנת להבטיח אבטחה ברמה הגבוהה ביותר למידע הרגיש של החברה.

מורה לשחמט

הקדמה: שחמט, כמו כל משחק לוח אסטרטגי אחר, דורש מהשחקנים להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית והגיונית. ישנם ספרים רבים הקשורים לשחמט המלמדים אותך כיצד לשחק

קרא עוד »

רכישת אופיס כמה זה עולה?

תוכנת אופיס מותאמת מאוד לסוגי עסקים והינה, למעשה, הנפוצה ביותר בעולם. היא מוצלחת מאוד ומספקת מענה לכל המחלקות הקיימות בעסק ביניהן: חשבונאות, כוח אדם, מכירות,

קרא עוד »