מתי נשתמש בניהול זהויות SSO

מתי נשתמש בניהול זהויות SSO

ניהול זהויות SSO זהו אחד הצרכים שאנחנו פוגשים רק בעולם המודרני. כיום, כאשר העולם כולו מתנהל בצורה ממוחשבת הרי שהמונח 'ניהול זהויות' נעשה מוכר ומדובר וברור כי יש בו צורך כמעט בקרב כל ארגון, עסק וכדומה. מי זקוק לשירות של ניהול זהויות?

המערכת מיועדת למעשה לארגונים מכל סוג ובכל סדר גודל. על פי רוב יצטרכו ארגונים בינוניים ומעלה, אשר אלו מעסיקים צוות של מאות משתמשים ואף יותר. המערכת לניהול זהויות מהווה כיום לי מרכזי לצורך הניהול הממוקד והיעיל של ההרשאות אשר מעניקים למשתמשים את הגישה למערכות המידע השונות. זה כולל גם הטמעה יעילה של מערכות ניהול הזהויות בארגון וכך גם משתפרים היבטים שונים במערכת, כמו אבטחת מידע, קישוריות בין המערכות, ניהול משאבים של כוח אדם וכן הלאה.

איך מתנהלת מחלקת ניהול הזהויות?

לפני הכול מתחילה המערכת בלימוד עמוק של מבנה הארגון כמו גם כמות המשתתפים וההיקפים שלהם. כך גם מתבצע מיפוי של מערכות המידע על כל סוגיהם. בהמשך אף מתבצע איפיון מדויק אשר לאור מתכננים בצורה מדוקדקת את תהליך ניהול הזהויות בהתאם לכל מה שהארגון צריך. על מנת להגיע להתקנה נכונה של המערכת תוך הטמעה מקצועית שלה בהתאם לצרכים של הארגון כפי שהם הוגדרו מראש מומחים מיוחדים המתמחים בתחום הזה הם אלו שאחראיים הן על ההטמעה של המערכת והן על מתן שירותי התמיכה והתחזוקה.

ארגונים עם היקפים גדולים של כוח אדם

ניהול של ארגון הכולל היקף גדול של כוח אדם מהווה אתגר ניהולי גדול. הוא מטפל בתהליכים של גיוס וגם של שחרור עובדים, הוא עוסק בקידום מקצועי, הוא עוסק ברווחה בהרשאות גישה למערכות, חתימה דיגיטלית ועוד.

למעשה בעזרת המערכת הזו ניתן להגיע לביצוע אוטומטיזציה של תהליכים שונים אשר אלו נוגעים לניהול נכון של המשאב האנושי בארגון.

כך לדוגמא, עובד שנקלט בעבודה מיד יינתן לו סיווג מקצועי או ארגוני אשר הוא ישקף את סל ההרשאות באופן אוטומטי למערכות המידע בארגון. ברגע שהעובד יעזוב את הארגון או אז ההרשאות יבוטלו מיד.

אהבתם את הפוסט שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אתכם?

סרטון אנימציה
My Blog
alona

סרטון אנימציה

היום ניתן למצוא יותר ויותר חברות ובתי עסק אשר בוחרים להשתמש בסרטוני אנימציה לצורך הסבר או הדרכה. זוהי הדרך הפשוטה והישירה ביותר להעביר רעיונות שעלולים

קרא עוד »
My Blog
alona

דרכים לשווק עסקים ברשת

ישנם דרכים רבים שבהם נוכל להשתמש, כדי לשווק עסקים ברשת. חשיבותם של דרכים אלו, היא נחוצה לצורך הצלחת העסק שלכם ולהנגשתו לכמה שיותר בני אדם.

קרא עוד »